Wykształcenie:
- psychologia, Uniwersytet Jagielloński
- całościowe Szkolenie Podyplomowe przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Fundacja Rozwoju Terapii Rodzin w Krakowie ( na ukończeniu).
- 4‑letnie Studium Psychoterapii Integratywnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie
- 2‑letnie Studium Treningu Grupowego
Jestem psychologiem, psychoterapeutką. W zawodzie psychologa pracuję od 2008 roku, jako psychoterapeuta w gabinecie prywatnym od 2008 roku. W swojej pracy łączę podejście psychodynamiczne oraz systemowe. Wierzę, że nie technika, a uważność na drugiego człowieka i jego potrzeby ma znaczenie. Ufam, że nic nie dzieje się przypadkowo, a wydarzenia, nawet te trudne przydarzają się nie “nam” ale “dla nas”. W swojej pracy terapeutycznej szanuję zdanie pacjenta, jego tempo pracy i decyzje dotyczące kierunku zmian. Uczę osoby, które przychodzą do mnie po pomoc, spoglądać we własne wnętrze, w serce i tam szukać odpowiedzi. Zachęcam do spokojnego, uważnego przyglądania się swojej przeszłości, po to, by za chwile odpuścić, zostawić za sobą to, co trudne i bolesne i skupić się na tworzeniu teraźniejszej wizji siebie. Zwracam uwagę na wszystkie cztery aspekty człowieka: ciało, umysł, serce i duszę, bo wierzę, że człowiek jest całością, w której każda z tych sfer ma znaczenie.
Szczególnym obszarem mojego zainteresowania są trudności z jakimi mierzą się pary rodzicielskie na różnych etapach swojej drogi (leczących się z powodu niepłodności, doświadczających kryzysu po urodzeniu dziecka). W przyszłości chciałabym stworzyć grupę wsparcia dla kobiet doświadczających trudności z zajściem w ciąże, gdzie w bezpiecznych warunkach, w atmosferze zaufania kobiety mogłyby dzielić się swoimi doświadczeniami, przyglądać emocjom, które towarzyszą, w tej niełatwej drodze, przyglądać się psychologicznym przyczynom niepłodności i szukać najlepszych dla siebie rozwiązań, poznać inne kobiety i realnie wspierać się w trakcie regularnych spotkań w kręgu (jako alternatywie dla forum o niepłodności).
Swoje doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej zdobywałam w Dziennym Ośrodku Socjoterapii, na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych przy Katedrze Psychoterapii UJ Collegium Medicum oraz w Zakładzie Terapii Rodzin. Pracuję zgodnie z kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
W Centrum Psychoterapii Empatia przyjmuję:
- Osoby dorosłe (cierpiące z powodu zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, stanów nerwicowych, osoby mające trudność w budowaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji – z partnerem, dziećmi, rodzicami, współpracownikami, znajomymi, osoby pragnące lepiej poznać siebie, swoje potrzeby i schematy rządzące ich życiem)
- Kobiety borykające się z problemem niepłodności, w trakcie leczenia niepłodności, doświadczające kryzysów związanych z pełnieniem roli macierzyńskiej, kobiety po utratach ( poronienie, śmierć dziecka)
- Pary (doświadczające trudności w relacjach partnerskich, kryzysu rodzicielskiego, problemu niepłodności)