793 793 890
Przejdź do treści

mgr Dorota Baran - psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny, seksuolog sądowy
Godziny przyjęć:

Wtorek 8-16
Czwartek 8-16

Potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń!
793 793 890
Wykształcenie:

  • psychologia, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
  • seksuologia, Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Certyfikat Seksuologia Klinicznego, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne
  • Certyfikat Seksuologa Sądowego, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne
  • psychoterapia, Centrum CBT

Ukończyłam Uniwersytet SWPS w Warszawie, kierunek psychologia kliniczna. Seksuologią zainteresowałam się będąc na III roku studiów. Wówczas uczestniczyłam w zajęciach z seksuologii w ramach, tzw. małej specjalności. W tym czasie (2009 r.) również rozpoczęłam staż kliniczny w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia przy ul. Dolnej 42 w Warszawie. Równolegle do studiów magisterskich rozpoczęłam także studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Warszawie w charakterze wolnego słuchacza. Po uzyskaniu dyplomu magistra psychologii (2011 r.) rozpoczęłam pracę etatową w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia, w której wcześniej byłam na stażu przez okres dwóch lat. Następnie ukończyłam studia podyplomowe i uzyskałam tytuł psychologa – seksuologa (2011 r.). Wówczas rozpoczęłam 4 – letnie studia podyplomowe z zakresu psychoterapii poznawczo – behawioralnej w Centrum CBT przy ul. Wołodyjowskiego w Warszawie. W roku 2016 zdałam końcowy egzamin i otrzymałam Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo – Behawioralnego (nr 431) nadawany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo – Behawioralnej. W roku 2017 zdałam egzamin specjalizacyjny i otrzymałam Certyfikat Seksuologa Klinicznego (nr 123) nadawany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. W tym samym roku otrzymałam również Certyfikat Seksuologa Sądowego nadawany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. Od 2013 roku prowadziłam również swój prywatny gabinet zarówno w Warszawie, jak i w Gdyni.

Od 2011 roku pracuję kliniczne z pacjentami mającymi problem ze swoją seksualnością. Głównym obszarem mojej pracy jest terapia zaburzeń tożsamości płciowej oraz zaburzeń preferencji seksualnych. Zajmuje się także terapią dysfunkcji seksualnych, trudności związanych z akceptacją orientacji seksualnej, zaburzeń lękowych i depresyjnych. Oprócz konsultacji i terapii indywidualnej, prowadzę terapię zaburzeń seksualnych dla małżeństw/par.

Od 2011 roku współpracuję także z Uniwersytetem SWPS w Warszawie, Sopocie i Katowicach w charakterze wykładowcy na studiach podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej, jak i w charakterze koordynatora studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej.

Odbyłam terapię własną oraz regularnie superwizuję swoją pracę kliniczną.

 ul. Szlak 8A/5
     Kraków
 tel. 793 793 890
 ul. Szlak 8A/5
     Kraków
 tel. 793 793 890
 ul. Szlak 8A/5
     Kraków
 tel. 793 793 890
 ul. Szlak 8A/5, Kraków

 793 793 890
 sekretariat@empatia-krakow.pl
Wróć do spisu treści