793 793 890
Przejdź do treści

mgr Katarzyna Bogucka - psycholog, psychoterapeuta, terapeuta par
Godziny przyjęć:

Poniedziełek 9-12

Potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń!
793 793 890
Wykształcenie:

  • psychologia, Uniwersytet Jagielloński
  • całościowe Szkolenie Podyplomowe przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Fundacja  Rozwoju  Terapii  Rodzin w  Krakowie ( na ukończeniu).
  • 4-letnie Studium Psychoterapii Integratywnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie
  • 2-letnie Studium Treningu Grupowego
Jestem psychologiem, psychoterapeutką. W zawodzie psychologa pracuję od 2008 roku, jako psychoterapeuta w gabinecie prywatnym od 2008 roku.  W swojej pracy łączę podejście psychodynamiczne oraz systemowe. Wierzę, że nie technika, a uważność na drugiego człowieka i jego potrzeby ma znaczenie. Ufam, że nic nie dzieje się przypadkowo, a wydarzenia, nawet te trudne przydarzają się nie “nam” ale “dla nas”.  W swojej pracy terapeutycznej szanuję zdanie pacjenta, jego tempo pracy i decyzje dotyczące kierunku zmian. Uczę osoby, które przychodzą do mnie po pomoc, spoglądać we własne wnętrze, w serce i tam szukać odpowiedzi. Zachęcam do spokojnego, uważnego przyglądania się swojej przeszłości, po to, by za chwile odpuścić, zostawić za sobą to, co trudne i bolesne i skupić się na tworzeniu teraźniejszej wizji siebie. Zwracam uwagę na wszystkie cztery aspekty człowieka: ciało, umysł, serce i duszę, bo wierzę, że człowiek jest całością, w której każda z tych sfer ma znaczenie.

Szczególnym obszarem mojego zainteresowania są trudności z jakimi mierzą się pary rodzicielskie na różnych etapach swojej drogi (leczących się z powodu niepłodności, doświadczających kryzysu po urodzeniu dziecka). W przyszłości chciałabym stworzyć grupę wsparcia dla kobiet doświadczających trudności z zajściem w ciąże, gdzie w bezpiecznych warunkach, w atmosferze zaufania kobiety mogłyby dzielić się swoimi doświadczeniami, przyglądać emocjom, które towarzyszą, w tej niełatwej drodze, przyglądać się psychologicznym przyczynom niepłodności i szukać najlepszych dla siebie rozwiązań, poznać inne kobiety i realnie wspierać się w trakcie regularnych spotkań w kręgu (jako alternatywie dla forum o niepłodności).

Swoje doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej zdobywałam w Dziennym Ośrodku Socjoterapii,  na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych przy Katedrze Psychoterapii UJ Collegium Medicum oraz w Zakładzie Terapii Rodzin. Pracuję zgodnie z kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii.  Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

W Centrum Psychoterapii Empatia przyjmuję:

  • Osoby dorosłe (cierpiące z powodu zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, stanów nerwicowych, osoby mające trudność w budowaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji – z partnerem, dziećmi, rodzicami, współpracownikami, znajomymi, osoby pragnące lepiej poznać siebie,  swoje potrzeby i schematy rządzące ich życiem)
  • Kobiety borykające się z problemem niepłodności, w trakcie leczenia niepłodności, doświadczające kryzysów związanych z pełnieniem roli macierzyńskiej, kobiety po utratach   ( poronienie, śmierć dziecka)
  • Pary (doświadczające trudności w relacjach partnerskich, kryzysu rodzicielskiego, problemu niepłodności)

 ul. Szlak 8A/5
     Kraków
 tel. 793 793 890
 ul. Szlak 8A/5
     Kraków
 tel. 793 793 890
 ul. Szlak 8A/5
     Kraków
 tel. 793 793 890
 ul. Szlak 8A/5, Kraków

 793 793 890
 sekretariat@empatia-krakow.pl
Wróć do spisu treści